FAQ

1. W JAKIEJ FORMIE OTRZYMAM ZDJĘCIA?


Otrzymasz obrobione zdjęcia w formie elektronicznej JPG wraz z zestawem odbitek fotograficznych wydrukowanych na papierze Fuji DPII o powierzchni Silk/Jedwab z białą ramką lub bez — o wymiarach i ilości zgodnej z wybranym pakietem. Jest możliwość: wybrania większej ilości zdjęć, wydrukowania oraz zamówienia dodatkowych produktów np. albumu fotograficznego ze zdjęciami.


2. JAK PRZEBIEGA PROCES WYBORU, REALIZACJI, ODDANIA MATERIAŁU ZDJĘCIOWEGO?

Dokonam wstępnej selekcji zdjęć z całego materiału zdjęciowego zrealizowanego w dniu sesji zdjęciowej. Następnie wyślę do Ciebie/Was e-maila z linkiem do galerii serwisu Using Format, za którego pośrednictwem wybierasz najlepsze ujęcia w ilości zgodnej z wybranym pakietem. Galeria składać się będzie z wyselekcjonowanych, wstępnie obrobionych kolorystycznie fotografii i służy tylko do podglądu oraz wyboru tych ujęć, które mają zostać poddane dalszej obróbce.


3. CZY OTRZYMAM ZDJĘCIA KOLOROWE, CZY CZARNO-BIAŁE?

Zdjęcia zostaną poddane obróbce kolorowej oraz częściowo czarno-białej.


4. W JAKIM CZASIE MOGĘ SPODZIEWAĆ SIĘ OTRZYMANIA GOTOWYCH ZDJĘĆ?

Ostateczny zestaw obrobionych zdjęć dostarczam po 14-30 dniach. Dokładny okres zależy od ilości wybranych zdjęć (pakietu), sezonu i daty sesji zdjęciowej. Czas oczekiwania na sesję narzeczeńską, rocznicową lub poślubną jest inny i może potrwać nawet do 4 tygodni.


5. DLACZEGO POTRZEBUJESZ TYGODNI DO OBRÓBKI ZDJĘĆ?

Wszystkie zdjęcia, które wykonuję są surowymi plikami RAW. Surowy plik zawiera nieprzetworzone dane — jest to cyfrowy odpowiednik negatywu fotograficznego. Należy go opracować, a do tego potrzeba czasu, żeby rozwinąć go w edycji kolorystycznej, zastosować ewentualny retusz. Poświęcam czas, aby upewnić się, że oddam najlepszy efekt Twojej sesji zdjęciowej.


6. CZY OPUBLIKUJESZ ZDJĘCIA?

Nie będę ukrywać, że publikacja zdjęć jest dla mnie bardzo ważna. Tylko w ten sposób mogę dotrzeć do przyszłych zainteresowanych i rozwijać się na rynku. Większość z Was trafiła do mnie dzięki temu, że publikuje swoje materiały zdjęciowe. Oczywiście nie chcę publikować wszystkich zdjęć — tylko te ulubione. Jako fotograf mogę zagwarantować Ci/Wam współpracę na warunkach pełnej poufności. Pamiętaj, że Twoje zadowolenie jest zawsze dla mnie na pierwszym miejscu. Nie opublikuję zdjęć, które Twoim/Waszym zdaniem nie powinny znaleźć się w internecie. Mam jednak nadzieję, że rozumiecie jak ważna jest to dla mnie kwestia i za każdym razem jest mi niezmiernie miło jeśli wyrażacie zgodę na publikację.


7. CO SKŁADA SIĘ NA CENĘ?

Cena zawiera moje doświadczenie i umiejętności, czas pracy przy sesji zdjęciowej i edycji materiału zdjęciowego, koszty dojazdu na miejsce, wydruku zdjęć, zapakowania produktów i wysyłkę, opłaty związane z przetrzymywaniem zdjęć na serwerze (archiwum), eksploatacji sprzętu fotograficznego, komputerowego oraz oprogramowania graficznego, prowadzenia działalności i podatek. 8. KIEDY NASTĘPUJE REZERWACJA?

Rezerwacja terminu sesji zdjęciowej następuje po wpłacie zadatku w wysokości 100 zł, pozostała część płatna jest po wyborze zdjęć.


9. CZY JEST MOŻLIWOŚĆ ZAKUPIENIA KARTY PODARUNKOWEJ?

Jak najbardziej. Myślę, że jest to fajny, oryginalny prezent. Każdy pakiet sesji zdjęciowej można wykupić w formie Karty Podarunkowej według oferty podanej na stronie. Opłata za całość pobierana jest z góry. Karta wraz z zaproszeniem wysyłana jest listownie na adres korespondencyjny przez Ciebie wskazany, ważna jest na stronie www.magdalenabuksa.com, może być użyta tylko raz (po upływie terminu ważności karty nie można aktywować i użyć ponownie). Karta Podarunkowa zachowuje ważność przez 12 miesięcy (data upływu terminu ważności zapisana jest na karcie).


10. CZY MOGĘ/MOŻEMY SPOTKAĆ SIĘ Z TOBĄ?

Jak najbardziej. Poznanie Ciebie/Was jest dla mnie równie ważne. Jeśli dzieli nas odległość zawsze możemy wypić wirtualną kawę na skype lub na innej aplikacji online.


11. DLACZEGO FOTOGRAFUJESZ?

Lubię nowe wyzwania przy tworzeniu obrazu. Kreowanie obrazu, jego cyfrowa edycja to dla mnie ulubiona część procesu. Przy obróbce fotografii czerpię satysfakcję z dobierania kolorów w taki sposób, aby z każdej sesji zdjęciowej wydobyć coś innego — zamieniło się to w pasję.


12. NA JAKIM SPRZĘCIE PRACUJESZ?

Pracuje na sprzęcie marki Nikon oraz używam jasnych obiektywów.


13. JAKICH PROGRAMÓW UŻYWASZ DO OBRÓBKI ZDJĘĆ?

Jestem użytkownikiem Adobe Creative Cloud. Uważam, że nie ma na rynku lepszego zestawu programów dla twórców. Adobe Creative Cloud daje narzędzia do wielu dziedzin: fotografii, grafiki, ilustracji, montażu filmów — ich publikacji. Wstępnie używam programu Lightroom, w którym dobieram kolorystykę. Photoshop służy mi do dalszej edycji, tej bardziej zaawansowanej (retusz). Od każdego indywidualnie zależy w jakim programie pracuje mu się najwygodniej.


14. JAK OBRABIASZ ZDJĘCIA?

Obróbka zdjęć odbywa się przy pomocy mojego autorskiego Presetu (ustawień kolorystycznych) zapisanego w programie Lightroom. Modyfikacje wyglądu dotyczą usunięcia pojedynczych wyprysków, drobnych siniaków, skaleczeń, które nie są trwałe. Podejmuję się retuszu skóry (wygładzania twarzy) oraz drobnej zmiany sylwetki. Nie ma szybkiej i jednej drogi do uzyskania takiej obróbki jaką zawsze chciałabym mieć. Każde zdjęcie, sytuacja kolorystyczna i świetlna jest inna. Wciąż zdarza mi się wyciągnąć starszą fotografię i obrobić ją ponownie, zupełnie inaczej. Jeden z przepisów to lata praktyki i cierpliwości — tej musiałam nauczyć się sporo. Najlepszą radę jaką mogę przekazać to bawić się tym, poprawiać, robić tysiące wersji jednego zdjęcia i zapisywać. Przyjdzie zmęczenie, ale pewnego dnia coś ,,zaskoczy’’. Uważam, że nie ma nic złego w obrabianiu zdjęć, niezależnie jak rozumie się jego definicję i jak mocny zakres faktycznej obróbki ono obejmuje. Wraz z wiekiem przychodzi mi myśl, że surowe zdjęcie jest dużo lepsze, zaś obrobione traci swoją lekkość.


15. JAKI JEST TWÓJ TEREN DZIAŁANIA?

Ponieważ na co dzień przebywam w okolicach miasta Kraków (małopolska), głównie po tym rejonie się poruszam. Po wcześniejszym domówieniu jestem w stanie wybrać się w każde uzgodnione miejsce w Polsce i za granicą.
16. CZY REALIZUJESZ SESJĘ ZDJĘCIOWE ZA GRANICĄ?

Jak najbardziej. Kocham podróże i zawsze cieszę się kiedy mogę pojechać w inny rejon świata.

 

 

Using Format