PYTANIA

 

1. W JAKIEJ FORMIE OTRZYMAM ZDJĘCIA?

Zdjęcia otrzymasz w formie elektronicznej JPG poddane profesjonalnej autorskiej obróbce graficznej, a w wersji papierowej w zależności od wybranego pakietu. Jest możliwość wybrania większej ilości zdjęć oraz zamówienia dodatkowych produktów np. albumu, odbitek fotograficznych. Opis produktów znajdziesz w zakładce DRUK.

2. JAK PRZEBIEGA PROCES WYBORU, REALIZACJI MATERIAŁU PO SESJI ZDJĘCIOWEJ?

Dokonam wstępnej selekcji zdjęć z całego materiału zdjęciowego zrealizowanego w dniu sesji zdjęciowej. Następnie wyślę do Ciebie e-maila z linkiem do galerii serwisu Using Format, za którego pośrednictwem wybierzesz najlepsze ujęcia w ilości zgodnej z wybranym pakietem. Galeria składać się będzie z wyselekcjonowanych, wstępnie obrobionych kolorystycznie fotografii i służy tylko do podglądu oraz wyboru tych ujęć, które mają zostać poddane dalszej obróbce.

3. W JAKIM CZASIE MOGĘ SPODZIEWAĆ SIĘ OTRZYMANIA GOTOWYCH ZDJĘĆ?

Ostateczny zestaw obrobionych zdjęć otrzymasz ok. 3-4 tygodnie po sesji zdjęciowej w formie elektronicznej, a później w wersji papierowej w zależności od wybranego pakietu. Dokładny okres zależy od ilości wybranych zdjęć (pakietu), sezonu i daty sesji zdjęciowej. Czas oczekiwania na sesję narzeczeńską, rocznicową lub poślubną (pary) jest inny i może potrwać nawet do 4 tygodni.

4. DLACZEGO POTRZEBUJESZ TYGODNI DO OBRÓBKI ZDJĘĆ?

Wszystkie zdjęcia, które wykonuję są surowymi plikami RAW. Surowy plik zawiera nieprzetworzone dane — jest to cyfrowy odpowiednik negatywu fotograficznego. Należy go opracować, a do tego potrzeba czasu, żeby rozwinąć go w edycji kolorystycznej, zastosować ewentualny retusz. Poświęcam czas, aby upewnić się, że oddam najlepszy efekt Twojej sesji zdjęciowej.

5. JAK OBRABIASZ ZDJĘCIA?

Obróbka zdjęć odbywa się przy pomocy moich autorskich Presetów (ustawień kolorystycznych) zapisanych w programie Lightroom. Modyfikacje wyglądu dotyczą usunięcia pojedynczych wyprysków, drobnych siniaków, skaleczeń, które nie są trwałe. Podejmuję się retuszu skóry oraz drobnej zmiany sylwetki.

6. CZY OPUBLIKUJESZ ZDJĘCIA?
Nie ukrywam, że publikacja zdjęć jest dla mnie bardzo ważna. Tylko w ten sposób mogę dotrzeć do przyszłych zainteresowanych i rozwijać się na rynku. Większość z Was trafiła do mnie dzięki temu, że publikuje swoje materiały zdjęciowe. Oczywiście nie chcę publikować wszystkich zdjęć, tylko wybrane. Jako fotograf mogę zagwarantować współpracę na warunkach pełnej poufności. Pamiętaj, że Twoje zadowolenie jest zawsze dla mnie na pierwszym miejscu. Mam nadzieję, że rozumiesz jak ważna jest to dla mnie kwestia i za każdym razem jest mi niezmiernie miło, jeśli wyrażasz zgodę na publikację obrazu fotograficznego.

7. CO ZAWIERA CENA?

Cena zawiera moje doświadczenie i umiejętności, czas pracy przy sesji zdjęciowej i edycji materiału zdjęciowego, koszty dojazdu na miejsce, wydruku zdjęć, zapakowania produktów i wysyłkę, opłaty związane z przetrzymywaniem zdjęć na serwerze (archiwum), eksploatacji sprzętu fotograficznego, komputerowego oraz oprogramowania graficznego.

8. CZY JEST MOŻLIWOŚĆ ZAKUPIENIA KARTY PODARUNKOWEJ?

Każdy pakiet sesji zdjęciowej można wykupić w formie Karty Podarunkowej według oferty podanej na stronie. Opłata za całość pobierana jest z góry. Karta Podarunkowa w formie spersonalizowanego zaproszenia wysyłana jest listownie na adres korespondencyjny przez Ciebie wskazany, może być użyta tylko raz, zachowuje ważność przez 12 miesięcy od daty zakupu (data upływu terminu ważności zapisana jest na karcie), po upływie terminu ważności karty nie można aktywować i użyć ponownie. Voucher uprawnia do sesji zdjęciowej zgodnej z wybranym pakietem zawartym na stronie.

9. JAKI JEST TWÓJ TEREN DZIAŁANIA?

Na co dzień przebywam w okolicach miasta Kraków (małopolska) i głównie po tym rejonie się poruszam. Po wcześniejszym domówieniu jestem w stanie wybrać się w każde uzgodnione miejsce.

 

 

Using Format