REGULAMIN

S E S J I   Z D J Ę C I O W E J

Obowiązuje od 1 stycznia 2021 roku

Zrezygnowałam z papierowych umów na rzecz Regulaminu online. W dniu sesji zdjęciowej otrzymacie (ode mnie) do podpisania: dokument RODO oraz dokument wyrażenia zgody lub nie zgody na publikację wizerunku. Wszelkie spory i roszczenia będą rozpatrywane w odniesieniu do punktów tego Regulaminu, który zamieszczony jest pod linkiem: www.magdalenabuksa.com/regulamin

1. Fotografie, które wykonuję cechują się pewnym stylem.

2. Mając powyższe na uwadze potwierdzacie, że zapoznaliście się z moim portfolio i akceptujecie mój styl fotografii, kolorystykę, percepcję kadru, kompozycję obrazu i ogólną estetykę wykonywanej fotografii, jak i również zgadzacie się na moją graficzną edycję zdjęć. Rozumiecie, że na efekt końcowy fotografii ma wpływ nie tylko Twój/Wasz nastrój, ale również warunki pogodowe podczas sesji zdjęciowej, na które nikt z nas nie ma wpływu, a jeśli sesja odbywa się w domu lub innym pomieszczeniu to warunki oświetleniowe we wnętrzu.

3. Rezerwacja terminu sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją niniejszego Regulaminu i następuje po wpłacie bezzwrotnego zadatku w wysokości 100 zł, a pozostała część płatna jest po wyborze zdjęć. 

4. W przypadku wystąpienia nagłych zdarzeń losowych (deszczowej pogody, choroby, wypadku lub innego zdarzenia uniemożliwiającego wykonania sesji) dopuszcza się możliwość przełożenia sesji zdjęciowej na najbliższy dogodny termin, bez straty zadatku. Klient oświadcza, że nie będzie przedstawiał z tego powodu żadnych roszczeń prawnych oraz finansowych.

5. Chętni na sesje zdjęciową muszą powierzyć Fotografowi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących informacji oraz realizacji usługi. Informacja o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności i zamieszczona jest pod linkiem: www.magdalenabuksa.com/polityka-prywatnosci, a biorąc udział w sesji zdjęciowej akceptujecie również jej warunki.

6. Wynagrodzenie za sesję zdjęciową należy uiścić przelewem po wyborze zdjęć. Nie wysyłam plików do czasu otrzymania pełnej kwoty. Cena sesji zdjęciowej obejmuje usługę fotograficzną oraz jednorazowy wydruk odbitek fotograficznych o wymiarach 13x18 cm wydrukowanych na papierze Fuji DPII o powierzchni Silk/Jedwab z białą ramką lub bez — w ilości zgodnej z wybranym pakietem. Każde dodatkowe ujęcie jest płatne i można dokupić w cenie 40 zł za sztukę. 

7. Fotograf dokona wstępnej selekcji zdjęć z całego materiału zdjęciowego zrealizowanego w dniu sesji zdjęciowej. Po czym Klient otrzyma e-maila z linkiem do galerii serwisu Using Format, za którego pośrednictwem wybiera najlepsze ujęcia w ilości zgodnej z wybranym pakietem. Galeria składać się będzie z wyselekcjonowanych, wstępnie obrobionych kolorystycznie fotografii i służy tylko do podglądu oraz wyboru tych ujęć, które mają zostać poddane dalszej obróbce. Wyboru ujęć należy dokonać w przeciągu 14 dni roboczych od otrzymania e-maila z linkiem, po tym czasie wyboru dokona Fotograf.

8. Wybrane fotografie zostaną dostarczone do Klienta w formie plików elektronicznych JPG w terminie maksymalnie do 3 tygodni od daty opłacenia zamówienia. Termin może ulec zmianie, gdyż jest zależny od ilości wybranych zdjęć. Czas oczekiwania na sesję narzeczeńską, rocznicową lub poślubną jest inny i może potrwać do 4 tygodni. W dniu kiedy materiał zdjęciowy będzie gotowy do odbioru Fotograf poinformuje Klienta e-mailem. Po opłaceniu usługi zostanie włączona możliwość pobrania plików elektronicznych JPG poprzez serwis WeTransfer.

9. Odbitki fotograficzne zostaną wysyłane do 30 dni od daty przekazania plików elektronicznych JPG i zwrotnej akceptacji całego materiału zdjęciowego przez Klienta.

10. Nie oddaję nieobrobionych zdjęć. Nie ma możliwości wykupienia nieobrobionych zdjęć. Nie udostępniam surowych plików RAW.

11. Jako wykonawca decyduję o zastosowaniu lub niezastosowaniu retuszu, charakterze obróbki, kolorystyce, sposobie kadrowania lub jego braku. Modyfikacje wyglądu dotyczą usunięcia pojedynczych wyprysków, drobnych siniaków, skaleczeń, które nie są trwałe.

12. Każdy pakiet sesji zdjęciowej można wykupić w formie Karty Podarunkowej według oferty podanej na stronie. Opłata za całość pobierana jest z góry. Karta wraz z zaproszeniem wysyłana jest listownie na adres korespondencyjny przez Ciebie wskazany, ważna jest na stronie www.magdalenabuksa.com, może być użyta tylko raz (po upływie terminu ważności karty nie można aktywować i użyć ponownie). Karta Podarunkowa zachowuje ważność przez 12 miesięcy (data upływu terminu ważności zapisana jest na karcie). Po tym terminie nie realizuję usługi i ona przepada.

13. Z mojej strony zobowiązuję się do ochrony Waszego wizerunku poprzez nieudostępnianie zdjęć bez Waszej wiedzy i wcześniejszej zgody do żadnych innych celów niż wskazane poniżej oraz nieudostępnianie żadnych Waszych danych osobowych innych niż imiona.

14. Możliwość publikacji materiału zdjęciowego stanowi ważny element w działalności każdego fotografa. Z tego względu zależy mi bardzo, aby mieć możliwość umieszczenia zdjęć na stronie internetowej, blogu i platformach społecznościowych, jak i również w materiałach promocyjnych drukowanych — albumach, czy na ulotce papierowej. Biorąc udział w sesji wyrażacie zgodę lub nie na wykorzystywanie swojego wizerunku do celów promocji mojej twórczości w sposób wyżej opisany. Informację o zgodzie na publikację wizerunku możecie podjąć w dniu sesji lub po obejrzeniu galerii. Pamiętajcie, zgodnie z prawem zgoda może zostać cofnięta w każdej chwili.

15. Wraz z przekazaniem Wam gotowych zdjęć uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania (licencja). Oznacza to, że bez ograniczeń możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać w celu oprawienia itp.

16. Posiadam prawa autorskie fotografii — zakupienie fotografii nie jest równoznaczne z własnością w rozumieniu Prawa autorskiego, a co za tym idzie nie można fotografii wysyłać np. na konkursy bez zgody fotografa. Wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych takich jak reklamowanie, promowanie, działania marketingowe własnych usług i opakowania jakiegokolwiek produktu, sprzedaży itp. wymaga mojej uprzedniej wiedzy i zgody pisemnej.

17. Na zapytania o ofertę lub termin staram się odpowiadać w ciągu 24 godzin w dni robocze. W weekendy i święta zastrzegam sobie możliwość wydłużenia czasu odpowiedzi. 

18. Klient decydując się na sesję zdjęciową w plenerze powinien być świadomy, że plener to owady, zwierzęta, rośliny, woda, błoto, piasek i cała przyroda. Stosowne zabezpieczenie się np. przed kleszczami, komarami leży po stronie Klienta. Poruszając się po polach, łąkach, lasach, czy betonie obie strony zachowują zdrowy rozsądek i ogólnie przyjęte zasady bezpieczeństwa.

19. Na sesje plenerowe nie zabieramy wózków, fotelików, nosidełek, przedmiotów, które trzeba nosić i odkładać w krzakach. Zabieramy siebie, dzieci i wspaniały humor. Zachęcam do wolnych rąk tak, aby jak najlepiej wykorzystać czas na przytulanie, głaskanie i wspólne zabawy — dotyczy głównie par i rodzin.

20. Na sesje lifestylowe należy oględnie wysprzątać mieszkanie, poukładać zabawki, pochować wystające płyny i kable oraz wszelkie opakowania z dużym logo. Jeżeli Klient ma zamysł, aby zrealizować zdjęcia pokazujące prawdziwą codzienność, mieszkanie może zostać w stanie w jakim na co dzień funkcjonuje. Po sesji nie ma możliwości (graficznie) usunięcia niechcianych rzeczy z kadru.

21. W miejscach plenerowych płatnych (pałac, ogród botaniczny, zamek) bilet wstępu lub wszelkie opłaty za korzystanie z miejsca ponosi Klient.

 

 

Using Format