Czym jest fotografia lifestyle?

Jeżeli śledzisz moją twórczość zauważysz, że tworzę fotografię w stylu lifestyle. Co to oznacza? Dla mnie sesja lifestyle to kilka naturalnych, niewymuszonych kadrów — jest czymś pomiędzy fotografią portretową, a reportażem. Nie ma tu miejsca na zdjęcia, na których wszyscy są ustawieni i patrzą w obiektyw z mniej lub bardziej sztucznym uśmiechem. Sesja lifestyle nie jest również samym reportażem. Kadruje otoczenie z boku, wszystkich takimi jacy są, Wasze relacje, emocje, sytuacje. Tworzę historię aktualnego życia ,,tu i teraz” pokazując przestrzeń, ludzi, wszystko to co ich otacza łącznie z detalami, które definiują ich codzienność. Dbam o różnorodność ujęć i kątów widzenia. W trakcie kadrowania daję wskazówki co mniej więcej robić, ale nie tworzę sytuacji, które wyglądają nienaturalnie. Nie poproszę Was, abyście trzymali dziecko w sposób, który może wygląda pięknie na zdjęciach, ale żaden rodzic w taki sposób nie przytula dziecka.

Podsumowując — zdjęcia lifestyle wyglądają tak jakby były fotografiami prawdziwego życia, nawet jeśli ujęcia są w jakimś stopniu pozornie pozowane.

GDZIE MOŻNA TAKĄ SESJĘ WYKONAĆ?

Wiele osób uważa, że sesja lifestyle to sesja domowa. Nie jest tak do końca. Zdjęcia można wykonać w Waszym domu, firmie. Nie ma przeszkód, aby zrealizować taką sesję zdjęciową w plenerze.

CZY W TRAKCIE SESJI MOŻNA ZREALIZWOWAĆ FOTOGRAFIE PORTRETOWĄ?

Jak najbardziej. Lubię miksować materiał, wówczas tworzy się bardziej interesujący. Chociaż większość zdjęć, które wykonuje będzie w duchu fotografii lifestyle to w trakcie sesji zdjęciowej chętnie wykonam tradycyjne portrety, jak i również kadry typowo reportażowe.

Using Format