Przewodnik po sesji narzeczeńskiej

Lata temu sesje narzeczeńskie wydawały się bardziej powściągliwe, pozbawione inspiracji. Niewielu mogło pozwolić sobie na podróż i przygodę. Marzyliśmy o większych krajobrazach i autentycznej historii miłosnej. Podróżowanie po świecie, tworzenie pięknych i pełnych życia obrazów — tym cechują się współczesne sesje zdjęciowe. Jest to szansa na uchwycenie momentów, które opowiadają historię i zilustrują miłość, którą dzielisz z drugim człowiekiem. 

Obecnie technologia pozwala wykonać więcej fotografii i dzielić się wrażeniami z bycia fotografowanym razem przed dniem ślubu. Sesja narzeczeńska pomoże Wam poczuć się o wiele wygodniej w Waszym wielkim dniu, dzięki temu zdjęcia ślubne będą jeszcze bardziej udane. Jest to również pewna okazja nauczenia się pracy przed kamerą, zrozumienia obustronnej współpracy, siebie samego i partnera. 

Czasowo sesja narzeczeńska obejmuje około dwóch godzin współpracy w plenerze i zaczyna się przed zachodem słońca, w zależności od lokalizacji. Dobrze jest spotykać się ok 30 minut wcześniej tak, aby omówić garderobę i plan działania. Poświęć chwilę, zapytajcie siebie jaki wynik chcielibyście osiągnąć?

Sesja narzeczeńska w Szwajcarii fot. Magdalena Buksa

Poniżej kilka podpowiedźi na co zwrócić uwagę:

1. LOKALIZACJA 

Wybierzcie lokalizację, która jest dla Was wyjątkowa. Miejsce, które budzi sympatię, inspiruje. Myślcie nieszablonowo i rzućcie wyzwanie swojej wyobraźni. Uwielbiam nowe pomysły i chętnie spotkam się gdzieś poza utartą ścieżką tak, aby stworzyć dla Was piękne wspomnienia. Rozważcie: 

  • Lokalizacje, które opowiadają historię lub mają szczególne dla Was znaczenie
  • Naturalne piękno i zapierające dech w piersiach krajobrazy
  • Lokalizacje egzotyczne lub miejscowe

2. MODA (ubiór) 

Jednym z najważniejszych elementów sesji narzeczeńskiej jest modny ubiór. Wyrażając siebie wykwintną i skoordynowaną garderobą nadacie Waszym zdjęciom bardziej edytorski wygląd. Dobrze jest połączyć lokalizacje z wyjątkowymi strojami, zaplanujcie dwie lub trzy opcje. Ubiór jest całkowicie Waszym wyborem. Szukacie inspiracji lub pomysłów? W internecie znajdziecie całą masę inspiracji, łączenia garderoby, kolorów i stylizacji. Chętnie pomogę Wam w decyzji. Rozważcie: 

  • Od dwóch do trzech skoordynowanych z partnerem stylizacji
  • Wyrafinowany, swobodny, klasyczny szyk, wielkomiejski lub formalny
  • Akcesoria 

3. REKWIZYTY

Niezależnie od tego, czy Twoją pasją jest żeglarstwo, podróże, czy Twoje szczenię (np. pies), rekwizyty mogą uatrakcyjnić fotografie i tchnąć w nie życie.
Rozważ:

  • Odpowiednie dla Was rekwizyty tj. łodzie, samochody lub własny pupil

4. WŁOSY + MAKIJAŻ

Włosy i makijaż są tak samo ważne jak ubiór. Twoja sesja narzeczeńska jest cudowną możliwością umówienia się przed ślubem na próbną fryzurę, jak i makijaż z wizażystką. Oto rada jednego z najlepszych stylistów w branży: ,,Profesjonalne wykonanie włosów i makijażu na sesję narzeczeńską to świetny sposób, aby zobaczyć jak będziesz fotografowana na profesjonalnych zdjęciach. To doświadczenie pomoże zdecydować bardziej świadomie jak zaplanować swój wygląd w dniu ślubu.” A więc? Zapraszam na piękne zdjęcia!

Using Format